Dzieci na weselu

Organizując wesele stajemy przed dylematem czy zapraszać gości z dziećmi, czy delikatnie zasugerować, że przyjęcie jest głównie dedykowane dorosłym. Temat jest trudny dla obydwu stron. Dla Młodej Pary- ze względu na zwiększoną liczbę specyficznych i jakże wymagających małych gości oraz dla rodziców, którzy w przypadku wybrania wersji - idziemy sami - muszą zapewnić maluchom opiekę.

Niektórym rodzicom może wydać się to niegrzeczne - zwłaszcza tych pociech 2-6 lat że ich ukochane oczka w głowie nie mogą zostać zabrane na imprezę. Z drugiej strony obarczanie ich zajmowaniem się przez cały czas trwania wesela dziećmi oznacza tak naprawdę - brak imprezy;)

Moi drodzy, jest na to rozwiązanie, które moim zdaniem satysfakcjonuje wszystkich.

Warto pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych:) zatrudnienie animatora na imprezę weselną nie jest kosztem, który nadszarpnie Wasz budżet, a sprawi wiele radości dzieciom i przysporzy wdzięczności ze strony rodziców, którzy w końcu będą mogli z czystym sumieniem się wytańczyć, swobodnie pobawić, porozmawiać bez czerwonej lampki a tyłu głowy - gdzie jest i co robi moje dziecko.

W czasie zabawy pod okiem animatora dzieci są zaabsorbowane konkursami, różnymi zadaniami-oczywiście tematycznymi żeby miały co wspominać:)

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie małego kącika dla dzieci-gdzie animator mógłby z dziećmi przygotować niespodziankę dla Młodej Pary-np. udekorować ciasteczka,

czy zrobić warsztaty tematyczne w formie upominku od dzieci, ewentualnie przeprowadzić krótki instruktarz i potańczyć w rytmie „cza cza”, żeby dzieci mogły później wyjść na środek sali i zaprezentować gościom i Młodej Parze swoje taneczne umiejętności.

W sezonie letnim dzieci szaleją za trampolinami, ogromnymi bańkami, jazdą samochodzikami, malowaniem buziek, watą cukrową czy chociażby fontanną czekoladową.

Weselne przyjęcie to bardzo rodzinna chwila, która jednoczy i umacnia więzi.

Dlatego pozwólmy najmłodszym przeżywać te piękne chwile razem ze wszystkimi członkami rodziny otwierając się na ich potrzeby i ich punkt widzenia.

Podarujmy im wspomnienia, a roześmianym buźkom i okrzykom radości nie będzie końca:)

 

Read more...